Česká národní liga – 1. kolo Praha.

Datum konání: 
18. Září 2016

BC Pardubice:

Junioři – 69 kg Patrik Ducháč vs. Popelka (Baník Sokolov)
Patrik se postavil velmi zkušenému bijci, který má odboxováno mnohonásobně více utkání čelem a v zápase odevzdal své momentální maximum. Na vítězství to bohužel nestačilo, ale určitě nezklamal. Prohráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=frctNjFcT2E

Muži - 64 kg Jakub Svědík vs. Kafka (CHIMERA Plzeň)
Kuba začíná být celkem zkušený boxer a tak jsem neváhal „otestovat“ ho s tvrdým soupeřem, který má již v bojových sportech hodně za sebou. Průběh zápasu byl ve všech kolech úplně stejný = Kafka neustále naháněl našeho borce po ringu a snažil se ho tvrdě zasáhnout, Kuba v dobrém pohybu s rychlými útoky. Počet a přesnost úderů, byla jednoznačně na naší straně a nikdo o našem vítězství nepochyboval. Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=sIlxVQmSb5M

Muži +91 kg Lukáš Styblík vs. Baláž (CBP Praha)
Lukáš předvedl proti vysokému soupeři ohromnou vůli vítězit, nenechal si vnutit styl Baláže „boxovat na dálku, u těla držet a věšet se“, ale stále se snažil boxovat, nenechal se přetlačit a hlavně byl aktivní. Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=osemb5AX0Ug

BC Chrudim:

Přípravka – 35kg Tomáš Zelený x Šuda ( BC Kralupy nad Vltavou )
Tom nastoupil do svého druhého zápasu po delší nemoci, ale na jeho výkonu to téměř nebylo znát. Všechna tři kola soupeře přesně zasahoval a nasadil takové tempo a boxerské kombinace, kterým Šuda nestačil. Za plné podpory rodiny, borců z BC Chrudim a BC Pardubice jednoznačně zvítězil a předvedl na svůj věk velmi pohledný box. Z takovou chutí jít do zápasu a zvítězit se Tomovi bude jistě dařit i v dalších utkáních. Vyhráli jsme na body.

Muži – 75kg Marek Lorenc x Baloun ( SKB Praha )
Opět jednoznačná dominance borce z BC Chrudim. Do prvního kola Mára vletěl sebevědomě a soupeře tvrdě zasahoval svými dlouhými direkty, což bylo nakonec vidět i pod přilbou Balouna, který se nepěkně vybarvil. Druhé kolo Mára také zvládl a na body z přehledem vedl, což pokračovalo i v kole třetím. Je ale pravdou, že na technice Márova boxu máme stále hodně co napravovat a práce tady bude ještě spoustu. Vyhráli jsme na body.

Muži – 91 kg Pavel Bobvoš x Rychetský ( Sk 10 )
Tady se ukazuje veškeré úsilí spojené s organizací ČNL doma v Chrudimi, ukázkami boxu veřejnosti atd. Bobeš je jeden z těch, kteří trénují pouze jako hobíci, ale když viděl jak se na kluky se kterými trénuje, když vyhrávají, vždy sesypou ostatní z klubu a poplácají je po zádech jací jsou borci, tak prostě neodolal. I přesto, že často maká celé dny v zahraničí, tak začal v Německu běhat, změnil jídelníček, ubral s oblíbeným pivkem, shodil téměř 10 kg do těžké váhy a odhodlal se i po třicítce nastoupit. Pavel předvedl obrovskou vůli zvítězit, přesně poslouchal pokyny v rohu a ve vyrovnaném zápase nakonec vyhrál. Jeho první slova byla – Ještě nikdy jsem nezažil lepší pocit!! Vyhráli jsme na body.

Už tuto sobotu nás čeká společně s Pardubáky na sportovišti v krásném prostředí pod Kunětickou horou oslava 10 let od založení klubu BC Pardubice, bez kterých bychom v Chrudimi nefungovali.

Další velká věc se bude konat od 6. do 9. října a to první boxerské soustředění v Peci pod Sněžkou se závěrečných výstupem na nejvyšší horu ČR, kde se budou připravovat další chrudimští borci na ČNL.

 

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login