13. kolo České národní ligy boxu - Nové Strašecí

Datum konání: 
21. Květen 2016

Tohoto kola se za BC Pardubice a BC Chrudim ( velká marodka ) zúčastnili pouze Jan Laube a Martin Hamsa. Nastoupit do ringu byl připraven ještě Tomáš Laube, ale i když jsme nakonec nabídli, že může Tom nastoupit i ve váze do 91 kg, tedy s o 10 kg těžším soupeřem, trenér soupeře odmítl a Tom zůstal stát.

Kadeti 70 kg Jan Laube x Tadeáš Hořčička ( BC Jičín )
Honza byl před svým již šestým zápasem po nepovedeném utkání v Chrudimi hodně nervózní, ale na jeho výkonu to bylo vidět pouze v prvním kole. V utkání se rychle rozkoukal, nervozita opadla a oba borci předvedli pěkný zápas plný bojovných výměn. Jičínského borce Honza přeboxoval a byl přesnější ve výměnách. Vyhráli jsme na body.

Junioři 91kg Martin Hamsa x Tomáš Lachman ( BC Kralupy )
Marťas nastoupil v těžké váze s opravdu silným a větším soupeřem. Jeho výkon byl však obdivuhodný a ukázal, že je velkej srdcař, kterej nedá nikomu nic zadarmo. Celé tři kola borci předváděli krásný,tvrdý box, přesně tak, jak to má v těžké váze být. Ve třetím kole si borci sáhli na dno a výhoda většího a silnějšího borce z Kralup se projevila. Marťas všem ukázal, že je velkej tvrďák, se kterým to kluci v jeho váze nebudou mít jednoduché. Prohráli jsme těsně na body 2:1.

                                                                                 Martin Dočkal

 

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login