12. kolo České národní ligy boxu

Datum konání: 
7. Květen 2016

Česká národní liga – 12. kolo Chrudim.

Komentář BC Pardubice:

Kadeti – 57 kg František Potužák vs. Kapr (Baník Sokolov)
Celá 3. kola velmi bojovný zápas ve vysokém tempu. Franta předvedl velmi vyzrálý box, byl přesný, tvrdý a jeho kombinace slavily úspěch. Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=_HkTbBWl3Y4

Kadeti – 70 kg Jan Laube vs. Krupa (Uni Sport Ústí)
Jenda tento zápas vůbec nezvládl, prostě neboxoval….zalekl se zkušeného soupeře, nic nedělal, nic nezkusil, na nic nereagoval….hlavou byl někde jinde. Prohráli jsme na body.

Muži – 69 kg Matěj Říha vs. Gazdík (SK BC Mělník)
Matěje stále provází nějaké zranění a proto nemůže naplno rozvinout a předvést svůj potenciál. Na toto utkání se dokázal připravit a v ringu jasně dominoval. Gazdík je velice šikovný boxer, ale na dobře připraveného Matese v tomto zápase neměl. Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=Y_xExRAJMOQ

Junioři – 75 kg Viktor Beran vs. Ploc (Boxing Poděbrady)
Viktor neměl ve své věkové kategorii soupeře a proto boxoval v „mužích“. Ploc se ukázal jako velmi tvrdý bijec, který navíc umí boxovat a od prvního kola Viktora v ringu nekompromisně naháněl. Viktor se snažil, makal, ale na svého soupeře prostě momentálně neměl. Po dvou prvních jasně prohraných kolech, jsem Viktorovi sundal rukavice – nemělo smysl pokračovat, protože na otočení zápasu jsme neměli a pouze by hrozilo nějaké zranění. Prohráli jsme vzdáním.

Muži – 81 kg Tomáš Laube vs. Antoš (Boxing Poděbrady)
Tomáš již patří do kategorie „ostřílených“ borců a v tomto zápase dovedl naplno využít svůj potenciál. Po prvních dvou kolech vyrovnané utkání dokázal ve třetím kole jasně ovládnout a tím si zajistit výhru. Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=exKWgALelo0

Na své soupeře byli velmi dobře nachystáni také Lucie Chýlková, Jakub Svědík, Patrik Ducháč, Michal Eppinger, Lukáš Styblík a Jan Krosch = bohužel jim nepřijeli soupeři a
tak si alespoň mezi sebou zaboxoval Jakub s Patrikem a Michal s Lukášem. Ukázali pěkný, tvrdý a přitom promyšlený box, který diváky hodně bavil.

S výkonem celého týmu BC Pardubice a BC Chrudim (boxeři a realizační tým, který pomáhal zajišťovat 12. kolo ČNL) jsem velice spokojen. Vytvořili jsme dobrou partu, boxeři jsou skvěle fyzicky a technicky vybaveni, navzájem si pomáhají a podporují se. Je radost trénovat kluky, kteří na tréninku makají, dokážou se kousnout a zároveň se tréninkem baví. Je radost spolupracovat se všemi trenéry BC Pardubice a BC Chrudim, kteří táhnou za jeden provaz a vytvářejí skvělé podmínky jak pro boxery, tak pro sportování široké veřejnosti.


                                                        Petr Růžička
 

Komentář BC Chrudim:

Opět se nám povedlo zorganizovat ČNL boxu v Chrudimi. Nebylo to jednoduché, počasí nám nepřálo ( první opravdu letní víkend ), ale společně s BC Pardubice a skalními diváky se zadařilo vytvořit zdravě bojovnou atmosféru, která k boxu patří. A diváci se měli na co koukat. Za domácí BC Chrudim bylo připraveno celkem 7 boxerů, avšak zdravotní stav Nazyho a Romana Haborových jim neumožnil startovat, proto se publiku představilo celkem 5 „plnokrevných“ Chrudimáků.

Přípravka - Tomáš Zelený x David Berka ( Baník Sokolov )
V listopadu 2015 se Tom přišel podívat do Chrudimi na ČNL a i s ohledem na věk (12 let) hned zjistil, že box je jasná volba. Chvilku trvalo než přesvědčil rodiče, ale i to nakonec dopadlo a v současné době má rodinnou podporu, kterou by mu mohli ostatní borci závidět. Začal okamžitě makat na plno a už po pár tréninkových jednotkách byl jasně vidět jeho talent. Po necelém půl roce nastoupil k prvnímu zápasu. Oba borci nastoupili k utkání do malého ringu, což Tomovi vyhovovalo, protože je na tom fyzicky velmi dobře a celé tři kola nenechal již zkušenějšího soupeře vydechnout. Zápas skončil nerozhodně, ale Tom udělal svým výkonem velký dojem.

Junioři 64 kg - Jaroslav Jílek x Adam Mráz ( SK Boxing Praha )
Jarda nastoupil o váhu výše a poprvé taky v kategorii juniorů, kde se setkal s talentovaným Mrázem. Zápas probíhal vyrovnaně, v tvrdých výměnách byl Chrudimský borec přesnější, ale chyběla vyšší aktivita, kvůli které se nakonec rozhodčí přiklonili zaslouženě k vyššímu bodovému ohodnocení Mráze. Borci si taky zkusili odboxovat 3 minutová kola, což se projevilo na fyzičce, na které budeme muset ještě máknout. Jarda se ale ukázal jako tvrďák a ve svém druhém zápase předvedl pěkný box. Prohráli jsme na body.

Junioři 81 kg - Martin Hamsa x Dominik Kozelka ( BC Jičín )
Marťas se konečně dočkal a našel se i soupeř, ještě k tomu doma v Chrudimi. Ono to u našeho bombarďáka z Tremošnice není tak jednoduché, je to zkrátka pořádnej chlapák a těch dneska moc není. Oba borci chtěli hodně vyhrát a na jejich výkonu to bylo vidět. Předvedli pěkný zápas plný tvrdých výměn a o vítězství se doslova poprali. Marťas se ve třetím kole dokázal kousnout a už i publikum vidělo jasného vítěze tohoto bojovného klání. Skoro půlka Třemošnice byla v závěru na nohou a čekala na výsledný verdikt. Vyhráli jsme na body a tady se jelo slavit.

Elita muži 69 kg - Josef Jílek x Ivan Hodvan ( Rebel Praha )
Pepík celej rok makal na tréninku i doma s bráchou, shodil skoro 10 kilo a i když nemá zrovna jednoduché období, do svého prvního zápasu nakonec nastoupil. Jeho bojovnost a odhodlání jsou pozoruhodné, vyššího soupeře rozhodně zaskočil. Chrudimský bijec „krmil“ Postovita celé tři kola a byl jasným vítězem. Vyhráli jsme na body.

Elita muži 75kg - Marek Lorenc x Jiří Čepek ( SK Boxing Praha )
Tohle je příběh na delší vyprávění. Mára už s boxem začal před pár lety, ale nemoc ho vyřadila ze hry. Po vyléčení se pak rozhodoval jestli znovu začít, nebo ne. Nakonec to dopadlo a tenhle vysoký atlet po půlroční intenzivní přípravě i přes zranění, kdy nemohl dávat všechny údery, nastopil. Mára byl hned v prvním kole dominantní a svými dlouhými direkty soupeře tvrdě zasahoval. V druhém kole musel být soupeř po dalších tvrdých úderech počítán. Mára už byl na koni a bylo jen otázkou času kdy přijde konec zápasu. Dobře načasovaný a velmi tvrdý zadní direkt na bradu soupeře ukončil zápas ve druhém kole před limitem. Vyhráli jsme TKO.

Výsledky boxerů BC Chrudim a BC Pardubice, byly určitě velkou motivací pro kluky, kteří stále váhají, zda začnou pořádně makat. Nazy a Roman Haborovi si spraví chuť za 14 dní na dalším kole ČNL. Organizačně jsme společně s BC Pardubice už „téměř dokonale“ sehraní, tak třeba se nám do budoucna povede uspořádat i nějakou větší boxerskou akci. Dík patří všem sponzorům, lékařům, rozhodčím, diváků a rodinám boxerů, kteří nám fandí!  

                                                Martin Dočkal

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2021- Login