Reporty ze zápasů

09.12.2017

Česká národní liga - 6. Chrudim

BC Pardubice a BC Chrudim pořádali 6. kolo Národní ligy boxu. Vše se podařilo na velkou 1 s * a jako vždy se bylo na co dívat. Velké poděkování patří sponzorům a městu Chrudim, bez jejich pomoci, by se neboxovalo a jejich podpora je pro box životodárná!

BC Pardubice:

Přípravka 50 kg Dominik Polák vs. Olexandr Pop (SAC Praga Praha)
Dominik má box v krvi, jeho strejda zářil v ringu pře 25 lety a Domča září dnes. Pěkný zápas s jasným výsledkem a hladká výhra našeho nejmladšího borce. Vyhráli jsme na body.

Muži – 69 kg Patrik Ducháč vs. Tomáš Hrouda (SAC Praga Praha)
Patrik nastoupil proti velice tvrdému a šikovnému soupeři bez jakéhokoliv respektu, v prvním kole to přehnal s nasazením, značně se vyčerpal a zkušený soupeř to dokonale využil, ve druhém kole srovnal a ve třetím totálně vyčerpaného Patrika "ukončil na spodek". Prohráli jsme TKO ve 3. kole.

Junioři – 75 kg Vojta Kverek vs. Marek Macháček (BC Chrudim)
Přátelský zápas mezi o dost zkušenějším Vojtou a začínajícím Markem jsme jasně ovládli, hlavní bylo, že si kluci zaboxovali a užili si ring. Vyhráli jsme na body.

Junioři – 64 kg František Potužák vs. Jasur Zaripov (SAC Praga Praha)
Pěkný a vyrovnaný zápas ve kterém si Franta obnovil zranění ruky, které mu nedovolilo nastoupit do třetího kola. Prohráli jsme vzdáním ve 3. kole.

Muži – 81 kg Viktor Beran vs. Martin Kubát (SKP Pardubice)
Nejhezčí zápas dne, technika, tvrdost a odolnost zdobila oba borce v ringu a i když se Viktor snažil, tak nebylo o výtězi pochyb. Prohráli jsme na body.

Muži – nad 91kg Jan Krosch vs. Allen Garuba (CBP Praha)
Vyrovnaný zápas dvou začínajících boxerů, já viděl Honzu vyhrát, ale rozhodčí to viděli jinak. Prohráli jsme na body.
 

 

14.10.2017

Česká národní liga - 3. Brandýs nad Labem

Kadeti 80 kg Jan Laube vs. Kolek (Palaestra Praha)
technicky celkem zdatný soupeř v zápase pouze ustupoval a čekal na naše chyby, Jenda sice nepodal optimální výkon, útočil z dálky, přepadal do úderů a chybělo maximální nasazení, ale i tak jsem nás viděl vyhrát. Rozhodčí to viděli jinak a znovu se ukázalo, že pro vítězství v ringu je třeba odevzdat vždy maximum. Prohráli jsme 2:1 na body.

Muži – 69 kg Patrik Ducháč vs. Hurt (BC Žižkov)
tohle se líbilo a Patrik podal opět skvělý výkon, v prvním kole se nenechal ničím překvapit, ve druhém a třetím z dálky viditelně bodoval, u těla byl aktivní a to se rozhodčím líbí…….vyháli jsme na body.

Muži – 81 kg Tomáš Laube vs. Bečka (OSA Praha)
Tomáš nepříjemného soupeře k ničemu nepustil a ve všech kolech dominoval díky své rychlosti, přesnosti a tvrdosti úderů. Vyhráli jsme na body.

05.10.2017 - 07.10.2017

MČR mužů 2017 – Ostrava

Z BC Pardubice se na toto mistrovství připravovali 3 borci – Matěj Říha – 69 kg, Tomáš Laube – 81 kg a Lukáš Styblík +91 kg. Tomáš se nedostal mezi „nejlepší osmičku“ a tak startoval pouze Matěj a Lukáš.

69 kg Matěj Říha vs. David Kotrč
Hned na úvod nastoupil Mates proti favoritovi této váhy a bylo jasné, že lehké to vůbec nebude. V prvním kole byl Matěj tím lepším v ringu, dobře kontroval a soupeře k ničemu nepustil. Ve druhém a třetím kole náš soupeř přidal, Matěj sice stále všechno viděl, ale jeho touha vyhrát se úplně vytratila, neútočil, zůstával stát.......takhle se vyhrát na MČR nedá.
Prohráli jsme na body.

+91 kg Lukáš Styblík vs. Jakub Havel
Stýblo se na MČR hodně těšil, díky zranění nebyla příprava úplně jednoduchá, ale nakonec vše zvládl a byl připraven porvat se o medaili. První zápas jasně ovládl, z dálky soupeře tvrdě zasahoval levou i pravou rukou, u těla se nenechal překvapit a vše si pohlídal.
Vyhráli jsme na body. Lukáš si bohužel v tomto utkání zlomil palec levé ruky a tím pro něho toto mistrovství skončilo……..při své premiéře na MČR získal bronzovou medaili!!!

MČR mužů 2017 – Ostrava
24.09.2017

Česká národní liga - 2. kolo Praha

Kadeti 80 kg Jan Laube vs. David Popovič (Č. Budějovice)
po celý zápas „velká bitva“ a přetahování o vítězství, oba na svůj věk fyzicky velmi vyspělý borci dali do zápasu maximum a o naší cenné výhře rozhodli boxerské schopnosti a úderová přesnost – vyhráli jsme na body.

Junioři – 75 kg Vojta Kverek vs. Patrik Šlezingr (BC Turnov)
další velmi tvrdé utkání, kde Vojta opět demonstroval svoji sílu a odolnost, první dvě kola vyrovnaná, ve třetím soupeře přejel ….vyhráli jsme na body.

Muži – 69 kg Patrik Ducháč vs. Jiří Rásl (Králův Dvůr)
pěkný zápas, který pokazili rozhodčí…….první kolo jsme sice nebyli lepší a Patrik byl dost nepřesný, ale ve druhém jsme srovnali a třetí jasně vyhráli, rozhodčí nám dali prohrát 2:1. Tento výsledek neodpovídá průběhu utkání a jsme naštvaní…….prohráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=1_n5-w-HUI0

Muži – 81 kg Adam Vondruška vs. Václav Honomichl (Plzeň)
tohle se nám moc nepovedlo, soupeř měl dobrý pohyb po ringu, u těla držel, nebo se otáčel zády, Adam špatný pohyb po ringu a v boji na krátkou vzdálenost nedůrazný. Ne vždy se vše podaří podle plánu…….prohráli jsme na body 2:1.

Muži – 81 kg Tomáš Laube vs. Lukáš Fajk (SKP Rakovník)
náš další nepovedený zápas, soupeři vše vycházelo, nám nic…..Tomáš se nedostal do klidu a chybělo nám trochu štěstí. Prohráli jsme na body.

Muži – 69 kg Matěj Říha vs. Filip Dvořák (SK 10 Praha)
Mates v prvním kole pouze kontroloval situaci a i tak jsme ho vyhráli u všech rozhodčích, ve druhém přidal a vypadalo to na pěkný zápas, ale soupeř si přivodil zranění nohy a zápas vzdal ve 2. kole.
https://www.youtube.com/watch?v=2k7GAZL2DqA

Muži – +91kg Lukáš Styblík - neměl soupeře
 

 

26.05.2017 - 04.06.2017

Boxing Night Nová Paka a Česká národní liga - 16. kolo Praha - Hostivice

Boxing Night Nová Paka:

Velmi příjemný večer boxu, na kterém boxoval Lukáš Styblík a Adam Vondruška.

Muži – 75 kg Adam Vondruška vs. Lavický (BC Jičín)
Tenhle zápas se musel líbit, velká bitva dvou chlapů a veliká podpora domácího boxera. První kolo vyznělo celkem jasně pro našeho soupeře, ale první kolo je jen "první třetina" a vzhledem k tomu, že Adama znám jsem v rohu zůstával klidný. Ve druhém kole se Adam začal rozjíždět a srovnal, 3. kolo už bylo v jeho režii a soupeře "přejel". Vyhráli jsme jasně na body.

Muži +91 kg Lukáš Styblík vs. Martin Křelina (BC Jičín)
Tak tady byli diváci asi dost zklamaní, ten kdo čekal boxerské výměny a tvrdé rány se nedočkal, Lukáš byl dobře připravenej a boxovat chtěl, ale náš soupeř se rozhodl, že "nebude boxovat" a nějak to dopadne. Jakákoliv výměna byla předem "pohřbena" tím, že se jičínský boxer za každou cenu vyhýbal boxu, držel, otáčel se zády a pokud se chtěl Lukáš vymanit z držení, tak neváhal ani "upadnout". Chodili jsme za soupeřem, měli zájem boxovat, ale nešlo to, k úžasu všech, co boxu rozumí, vyhlásili rozhodčí vítězem našeho soupeře a "bylo to". Nedá se nic dělat "prohráváme" na body, ale cítíme se vítězně.
 

Česká národní liga - 16. kolo Praha - Hostivice

Junioři – 81 kg Lukáš Eppinger vs. Oleh Bobelskys (SKB Praha)
Velmi těžký zápas, který dokázal Lukáš vyhrát svým nasazením a touhou po vítězství. Druhé a třetí kolo v naší režii a jasná výhra na body.

Muži – 75 kg Vojta Kverek vs. Jiří Šnajberk (SK 10 Praha)
Vojta zase to svoje = tlak na soupeře, výborná kondice a odolnost, která je obdivuhodná, dominance ve všech kolech a jasná výhra na body.

Muži – 75 kg Adam Vondruška vs. Jakub Sebera (KBC Tábor)
V prvním kole Adam "četl" svého soupeře, který byl velmi kvalitně technicky připraven a předváděl vyzrálý box, ve druhém jsme přidali a začali srovnávat "manko", ve třetím kole už jsme dominovali a i přesto, že byl soupeř počítán jsme prohráli na body těsně 2:1 (z 3 bodových rozhodčích dávali 2 vyhrát soupeři a 1 Adamovi).
 

Boxing Night Nová Paka a Česká národní liga - 16. kolo Praha - Hostivice
Boxing Night Nová Paka a Česká národní liga - 16. kolo Praha - Hostivice
Boxing Night Nová Paka a Česká národní liga - 16. kolo Praha - Hostivice
Boxing Night Nová Paka a Česká národní liga - 16. kolo Praha - Hostivice
21.04.2017 - 23.04.2017

Mistrovství ČR v boxu (kadeti a junioři) - Česká Kamenice 2017

Na tomto MČR startoval jeden borec z BC Chrudim a jeden z BC Pardubice, dalším nominovaným byl Lukáš Eppinger, ale v přípravě se zranil a nemohl nastoupit. Takto hodnotí vystoupení našich borců trenér Martin Dočkal.......

BC Chrudim mělo premiéru na republikové úrovni. Nominován byl junior Martin Hamsa ve váze do 81 kg. Marťasův přístup v přípravě nebyl ideální, ale šance udělat pěkný výsledek na MČR tu byla, tak jsme i přes tréninkový deficit vyrazili porvat se o medaili.
Už na prvním vážení v pátek ráno jsme měli 2kg nad limit, čímž mi dal Marťas jasný signál o tom, jak vše dodržoval......Nastoupil tedy v těžké váze, kde se ve vyřazovacích bojích utkal ze soupeřem Maťejkou z Třeboně. Ostudu jsme neudělali, ale fyzicky lépe připravený a silově lépe vybavený soupeř, nás jasně přeboxoval. Prohráváme na body a MČR pro nás končí.

Za BC Pardubice nastupuje v kategorii kadetů Jan Laube ve váze do 75 kg, los nám přál a tak Honzík dostal ve vyřazovacích bojích soupeře, kterého jsme prostě museli porazit. Kunc z Mostu inkasuje od začátku do konce tvrdé série direktů a už po prvním kole toho má očividně dost. V druhém kole musí Kunce po dalších tvrdých výměnách prohlédnou lékař, ale boj pokračuje. Do třetího kola trenér soupeře sundává rukavice a toto klání vyhráváme. Do semifinále má Honzík po jasné výhře velkou chuť a utkání zahajuje výborně. Zkušený soupeř Knor z Chlumce je zaskočený a nestíhá odvracet naše útoky. Honzík však postupně ubírá na aktivitě a soupeře nechává "zbytečně dlouho přemýšlet". Knor má čas boxovat to co umí a začíná kontrovat, postupně přebírá nad utkáním kontrolu a jde si pro vítězství. U Honzy chyběla větší bojovnost, proto si vyhrát nezasloužil, prohráváme na body. Jan Laube získává na tomto mistrovství bronzovou medaili.

08.04.2017

Česká národní liga - 13. kolo Neratovice

Kadeti 75 kg Jan Laube vs. Samir Inam (Kutil Gym)
Opakovaný zápas z minulého kola, věřil jsem, že se Honza "kousne", od začátku pojede na 100% a prohru soupeři vrátí. Bohužel se tak nestalo, první dvě kola opět "prospal", ve třetím začal boxovat, ale to na výhru nestačilo. Prohráli jsme na body.

Junioři – 75 kg Vojta Kverek vs. Ondřej Vlček (SKPŠ Praha)
Neustále usměvavý Vojtík soupeře k ničemu nepustil, v tréninku je 100%, jeho odolnost a vůle je jen těžko překonatelná a v boxu tohle prostě funguje a rozhoduje. Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=ZPzks3NfRLM

Muži – 75 kg Adam Vondrůška vs. Šimon Chalupa (BC Jičín)
Adam šel do svého prvního zápasu s chutí a nadšením, při rozcvičování z něj přímo "stříkal testosteron" a i když nastupoval proti poměrně zkušenému soupeři, tak byl naladěn pouze na vítězství. Ve velice těžkém a vyrovnaném zápase dokázal svou odhodlaností a nasazením přesvědčit rozhodčí o svém vítězství.
Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=p7U5c6nbpXw&feature=youtu.be

Muži – 69 kg Matěj Říha vs. Tomáš Ambrůžek (SAC Praga Praha)
Asi nejhezčí zápas tohoto kola, nasazení, dobrá technika a vše co k dobrému boxu patří, první kolo Mates vyčkával a nechal soupeře "vyházet", ve druhém kole přidal a začal dominovat, třetí kolo už bylo jednoznačně v jeho režii a totálně vysílený soupeř byl několikrát kousek od počítání. Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=IBEJlFufE4Q

Muži – 69 kg Patrik Ducháč vs. Václav Vondrášek (SAC Praga Praha)
Patrikovi se tento zápas velmi povedl, byl pozorný a fyzicky dobře připravený, diktoval tempo a byl vždy připraven bodovat. Pěkný zápas, který mohl mít jediný výsledek...... vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=LVFf8u0mdOg

Muži – +91kg Lukáš Styblík - Nikola Manasijevič (SK 10)
Utkání "velkejch chlapů", kde rozhoduje jeden úder a do konce utkání není jasný vítěz. Lukáš se soustředil na svůj "ekonomický pohyb", soupeře udržoval neustále v pohybu a v pravou chvíli útočil. Jeho soustředěný výkon nám zajistil výhru. Lukáš výkonnostně stále "roste" (fyzicky už je tak akorát) a jsme rádi, že ho máme. Vyhráli jsme na body. https://www.youtube.com/watch?v=UZIJFvNqrpw&feature=youtu.be
 

11.03.2017

Česká národní liga - 11. kolo Praha

Kadeti 75 kg Jan Laube vs. Samir Inam (Kutil Gym)
Výkony Honzíka se začínají lepšit, ale stále to není ono. První kolo "prospal", ve druhém se "probudil" a ve třetím už boxoval, ale na výhru to nestačilo. Prohráli jsme na body.

Junioři – 75 kg Vojta Kverek vs. Křen (Rebel Praha)
Vojta předvedl velkou touhu vyhrát, zdobila ho neobyčejná odolnost a fyzická síla a i když první kolo prohrál, tak ve druhém a třetím zabral, soupeře poslal do počítání a jasně vyhrál. Vyhráli jsme na body.

Junioři – 81 kg Lukáš Eppinger vs. Kušniarik (Respect Neratovice)
Na tento zápas chceme rychle zapomenout, nešlo nám vůbec nic a fyzická kondice se "vytratila".
Prohráli jsme na body.

Muži – 69 kg Matěj Říha vs. Tyityis (Boxing Poděbrady)
Mates podal dobrý výkon a nenechal se nijak překvapit. Přesné údery, přehled v ringu a počítání soupeře vedlo k jasné výhře. Vyhráli jsme na body.

Muži – 69 kg Patrik Ducháč vs. Giakas (SKB Praha)
Pěkný zápas, který jsme bohužel prohráli. Patrik je v tréninku zodpovědný a opravdu maká, ale v zápasech to zatím nedovedeme "prodat". Chybělo nám trochu štěstí a prohráli jsme na body.

Muži – +91kg Lukáš Styblík - neměl soupeře

14.01.2017

Česká národní liga - 7. kolo Nové Strašecí

Letošní první klání se konalo kousek od Kladna v kulturním centru v Novém Strašecí, kde panovala výborná nálada a to i přesto, že účast boxerů byla nízká z důvodů marodky. Pořadatelé zvládli akci na jedničku, atmosféra byla vynikající, perfektní ozvučení, organizace nevázla, domácí koláče...co víc si přát. Za BC Chrudim se tohoto kola zúčastnili pouze dva boxeři, mládež skolila chřipka a BC Pardubice se připravuje na další kola.

Muži - 60 kg Jaroslav Jílek x Michal ( Polák FFF Rakovník )

Mezi juniory se nenašel vhodný soupeř, tak jsme nakonec souhlasili s tím, že Jarda i přesto, že mu je 17 let ( junior ), nastoupí v kategorii Muži – Elite. Před zápasem Jára cítil velkou nervozitu, ale hned po prvním gongu na soupeře vlétl a již v prvním kole musel být soupeř počítán po tvrdém úderu na spodek. Jarda parádně využil zkušenosti z tréninků, které byly před zápasem zaměřeny právě na tvrdé zvedáky. Soupeř byl ale taky pořádný tvrďák a další kola byla vyrovnaná. Podařilo se nám více útočit a neboxovat jen z ústupu. Zatím stále získáváme zkušenosti k rozložení sil v kolech 3x3 minuty, proto veškerý potenciál, který v Jardovi je, rozhodně nebyl využit a odnesl si ze zápasu i nějaký ten šrám, to však k boxu patří. Vyhráli jsme na body.

Muži – 75 kg Marek Lorenc x Jan Lédl ( Chiméra Plzeň )

Borec z Plzně nešel boxovat, ale šel se prát. Tohle byla opravdu bitva. Mára se v průběhu zápasu dokonce ocitl dvakrát mimo ring, kdy ho soupeř vytlačil a doslova z ringu vyhodil. Ringový rozhodčí tyto excesy moc neřešil, tak přišlo na řadu publikum, které rozhodčího vypískalo a snad celá hala v Novém Strašecí začala Márovi fandit, síla lidu byla nevídaná. V druhém kole jsme byly rádi za konečný gong, protože Mára už mlel opravdu z posledního a další útoky moc nezvládal. Ale na řadu přišlo závěrečné třetí kolo, do kterého nastoupil úplně někdo jiný, přistoupili jsme na to, že se půjdeme poprat o vítězství a soupeř se v závěrečném kole ocitl i na zádech a dostal tolik tvrdých úderů, které by ustál málokdo. Tento zápas by asi ocenili zejména příznivci MMA, či jiných bojových sportů. Sláva vítězům, čest poraženým, rozhodčí kolem ringu správně ocenili náš výkon - vyhráli jsme na body a výkonem jsme si získali místní publikum, přesto díky klukům z Plzně za výživný zápas!

 

11.12.2016

Česká národní liga – 6. kolo Praha.

Letos poslední kolo národní ligy boxu se konalo v Praze a hned na začátek bych chtěl složit poklonu pořadatelům. Perfektní místo k boxu, velká tribuna, výhled na ring i z prosklené restaurace, rozumné ceny občerstvení, lékař, vážení a šatny boxerů perfektně připravené, čisté a vytopené, málokde se setkáváme s takovým zázemím.

Za BC Chrudim byly připraveni celkem tři boxeři a to v kategorii přípravka. Tomáš Zelený i Nazar Habor nastupovali do svého čtvrtého zápasu, připravený je taky brácha Nazara, Roman Habor, 13 let ve váze 50kg, avšak k Romanovi se nepodařilo nalosovat soupeře, počká si na leden. V Praze si kluci zaboxovali ve velkém ringu. Borci z BC Pardubice odpočívali po MČR.

Přípravka 36 kg Tomáš Zelený x David Berka TJ Baník Sokolov

Oba borci se už v ringu setkali a to doma v Chrudimi když měl Tom premiéru. Jejich první klání dopadlo nerozhodně a tak jsme chtěli soupeři ukázat kdo je lepší. Berka ale na Toma vlítnul hned od začátku prvního kola a dostal ho pod tlak. Soupeř udělal velký pokrok a všechna tři kola vyhrál, Tom dal do zápasu všechno, ale dnes to nestačilo. Prohráli jsme na body.

Přípravka 55 kg Nazariy Habor x Martin Sivák TJ Baník Sokolov

Tohle je těžká váha mezi dětmi. Nazy na sobě maká a na jeho výkonech je to vidět. Před zápasem byl hodně nervózní, ale potom všem ukázal jakej je frajer. V ringu měl velký přehled, Siváka trefoval přesně a to i přesto, že byl skoro o hlavu větší a všechna kola vyhrál. Ve třetím kole už Sivák odešel fyzicky a Nazar si došel pro své první vítězství v ringu, jeho radost byla nepopsatelná. Vyhráli jsme na body.
 

 

Česká národní liga – 6. kolo Praha.

Powered by Xperd - O.s. BC Pardubice © 2018- Login